Spremembe in dopolnitve odlokov o ukrepih za preprečevanje širjenja COVID-19

19.01.2022

Spoštovani straši in skrbniki!

Obveščamo vas, da je Vlada RS 17. 1. 2022 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o izjemah od karantene na domu po visoko rizičnem stiku s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 in Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19. Obe spremembi sta objavljeni v Uradnem listu RS, št. 8/22 z dne 17. 1. 2022.

Spremembe, ki pričnejo veljati danes, v sredo, 19. 1. 2022, so:

  • V primeru, ko je potrjen en primer okužbe s PCR v oddelku, otroci, ki so imeli visokorizični stik v vrtcu, gredo v karanteno takrat, kadar je v posameznem oddelku potrjena okužba pri več kot 30 odstotkih otrok v roku 14 dni.
  • Izjeme za karanteno veljajo tudi za zaposlene, pod pogojem, da v obdobju sedem dni od visoko rizičnega stika s povzročiteljem COVID-19 vsakodnevno opravljajo presejalno testiranje na delovnem mestu in uporabljajo zaščitno masko FFP2.

Hvala za razumevanje in sodelovanje, saj na ta način skupaj skrbimo za varno delo v vrtcu.

S prijaznimi pozdravi!

Đano Novak, ravnatelj

Preskoči na vsebino