Obvestilo o pogoju PCT za starše in druge obiskovalce

24.08.2021

V skladu z Odlokom o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju ter visokem šolstvu z dne 23.8.2021 vas obveščamo, da Odlok določa, da morajo pogoj prebolevnosti, cepljenosti ali testiranja (PCT) izpolnjevati tudi vse osebe, ki prihajajo v prostore vzgojno-izobraževalnih zavodov in so starejše od 15 let.

Za starše in druge osebe, ki pripeljejo ali odpeljejo otroka v vrtec, v 1., 2. ali 3. razred osnovne šole, kar traja le kratek čas, izjemoma ne velja pogoj cepljenosti, prebolevnosti ali testiranja (PCT).

Za vse druge prihode staršev v vrtec ali šolo (npr. ob uvajanju otroka – novinca v vrtec, na pogovorne urice in roditeljske sestanke) pa velja vselej tudi pogoj PCT.

Prav tako ostaja v veljavi obvezno nošenje obraznih mask v zaprtih prostorih.

Vodstvo šole

Preskoči na vsebino