Obvestilo o nujnem delovanju vrtca od 01. 04. 2021

29.03.2021

Spoštovani starši,

Vlada RS je dne 28. 3. 2021 zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni Covid-19 sprejela nov Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Odlok velja od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021.

V četrtek, 1. 4. 2021, se zaradi prepovedi zbiranja ljudi začasno preneha izvajati vzgojno-izobraževalno delo v vrtcih.

Nujno varstvo se organizira za otroke, katerih oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, sta zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture,  v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji in v poklicnih gasilskih enotah.

V ta namen bo odprta enota vrtca Spodnji Duplek, kjer bodo otroci iz vseh enot. Enota bo delovala od 6.00 do 16.00.

Prosimo vas, da do jutri, 30. 3. 2021, do 12.00, sporočite prisotnost svojega otroka vzgojiteljici.

Starši otrok, ki boste za čas od 1. 4. 2021 do 11. 4. 2021, prijavili svoje otroke, oba starša predložita potrdilo delodajalca, ki ga dobite s klikom na gumb na koncu obvestila in ga oddate vzgojiteljici do srede, 31. 3. 2021, ali prvi dan prihoda otroka v vrtec v času nujnega varstva.

V vrtec pripeljite samo zdrave otroke, brez znakov okužbe dihal (nahod, kihanje, kašljanje, bolečine v žrelu, povišana temperatura, izguba/sprememba vonja ali okusa…). Prav tako naj v vrtec ne prihajajo, če živijo z osebo, ki ima simptome oz. znake, ki so pripisljivi bolezni SARS-CoV-2,  ali če živijo z osebo, ki je v izolaciji zaradi bolezni SARS-CoV-2.

V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo.

S spoštovanjem.

Đano Novak, ravnatelj

Preskoči na vsebino