Ciciplaninec - zimski izlet

19.02.2020
Po daljši pavzi, smo se v soboto 8. 2. 2020, odpravili na naš tretji, zimski izlet. Pravzaprav nas je na Osankarici in na Črnem jezeru pričakalo bolj pomladno vreme. Le mrzlo jutro je bilo zimsko. Ko smo se v koči na Osankarici po eni uri pogreli ob čaju in se najedli, nas je čakal prav prijeten brezsnežni pohod do zaledenelega Črnega jezera. Bili smo zelo hitri, otroci so bili sproščeno igrivi. Odločili smo se, da se ne bomo vrnili po isti poti nazaj do avtobusa, ampak smo pohod nadaljevali kar peš do Treh Kraljev. Ob poti smo se nadihali svežega zraka, opazovali lišaj na drevesih, ki za rast nujno potrebuje čisti zrak. Prečkali smo tudi smučišče in končno dosegli težko pričakovani cilj – sankanje, letos na umetnem snegu. Otroci so se ga zelo razveselili in medtem ko so čakali, da jim prinesemo lopatke za drčanje po snegu, so se kar v kombinezonih metali, valjali, drseli po progi. Prav lepo jih je bilo opazovati. Tudi mi smo preizkusili sneg in ugotovili, da fino leti. Dan je kar prehitro minil, bili smo prijetno utrujeni, kar je vidno tudi na fotografijah, ki si jih lahko ogledate na tej povezavi.
ekipa Ciciplaninec
Preskoči na vsebino